Asansör Hakkında Bilinmesi Gerekenler Yazımızı Sosyal Medyada Paylaşın - Arkadaşınıza Gönderin

Asansör Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Asansör Hakkında Bilinmesi Gerekenler

1- Asansör, taşıyıcı halat çapı en az 8mm olan ve en az 2 halatla taşınır. Tek bir halat dahi yüklü kabini taşıyacak dayanıma sahiptir.

2- Asansör kuyusu, binanın en iyi hava sirkülasyonu olan bölümlerinden biridir. Kabin içinde yeterli havalandırma boşlukları olduğundan havasız kalmak mümkün değildir. Panik içinde dışarıya çıkmaya çalışılmamalıdır.

3- Asansör, kabin ve koridor çağrı butonları ile hareket alır. Yukarı doğru gitmekte olan bir asansöre binip aşağı katlardan birinin butonuna basılırsa, ya da aşağı gitmekte olan bir asansöre binip yukarı katlardan birinin butonuna basılırsa, gidilecek kata değil asansörün daha önce verilen çağrıyı yanıtlayacağı kata gidilir. Hareket okları ve göstergeler bu yanlışlığı gidermek için konulmaktadır.

4- Kişilerin kendi başlarına kabinden çıkmaya çalışmaları kazalarla sonuçlanmaktadır. Asansörler, doğru şekilde kullanıldıklarında güvenli sistemlidir. Doğru yöntem, asansörün içinde kalıp imdat butonuna basarak beklemektir. Kurtarma işlemi, mutlaka bu konuda uzman olan kişilerce yapılacaktır.

5- Çağrı butonuna bir kez basılması yeterlidir.

6- Kata getirme sistemine sahip asansör binanın enerjisinin kesilmesi durumunda asansör kabini kendisini en yakın kata getirir. kapının açılmasını sağlar içindeki insanlar güvenli bir şekilde boşalttıktan sonra enerji yeniden gelene kadar asansör devre dışı kalır.

Yazılarımızı Alo Hizmet hesabımızdan takip edebilirsiniz.
Güncellenme Tarihi: 02/10/2014
Kategori: Alo Asansör Tamiri (7)