Doğal Gaz 'da Dikkat Edilmesi Gerekenler Yazımızı Sosyal Medyada Paylaşın - Arkadaşınıza Gönderin

Doğal Gaz 'da Dikkat Edilmesi Gerekenler

Doğal Gaz 'da Dikkat Edilmesi Gerekenler

Doğal Gaz ve kalorifer tesisat yapımında dikkat edilmesi gereken bazı noktalar aşağıdaki gibidir. Bu konulara dikkat edilmemesi ısınamama, gereğinden fazla ısınma sonucu fazla elektrik faturası, tesisatın sorunlu yapılması sonucu su kaçakları meydana gelebilir. Bu da gereksiz bir çok maliyeti, zahmetli tadilat işlemlerini tekrardan yapılmasına yol açmaktadır. İşini bilen ustalar ile bu saydığımız maliyetler minimuma çekilebilir.

1- Kalorifer ve doğalgaz tesisatı yaparken tesisat borularının gidiş yönünün en önemli konulardandır; mümkün olduğu kadar tesisatın kısa ve az dönüşlü (minumum dirsek kullanarak) olması gerekir. Bu sayede kayıplar azaltılmış, hem ısınma miktarı artar hem de ısı kaybı azalarak tasarruf sağlanır. Deneyimli ustaar bu durumu çok güzel şekilde yapmaktadır.

2-Kalorifer ve doğal gaz tesisatı yapılırken radyatörlerin seçimleri çok önemlidir. Radyatör, odanın büyüklüğüne göre, odanın ısı kayıpları ve odanın kullanım durumuna göre farklılık göstermektedir. Eğer odanıza gereğinden fazla radyatör kullanırsanız gereksiz fazla ısınma sonucu fatura miktarınızda artış olur. Radyatörleri gereğinden az koyarsanız ısınamazsınız. Radyatör seçimi konusunda da, keşif hizmetini ücretsiz yapan sistemde kayıtlı deneyimli ustalarımız sizlere yardımcı olacaklardır.

3-Kalorifer ve doğal gaz tesisatı yapımında kombi yeri seçimi de çok önemlidir. Kombinin banyoya veya mutfağa yakın bir yerde olması çok önemlidir. çünkü kombi mutfağa veya banyoya ne kadar uzak olursa o kadar su sarfiyatı artar dolayısı ile kombi sıcak suyu ulaştırmak için daha fazla çalışacağı için gaz sarfiyatı da bu oranda artacaktır. Ayrıca kombinin gücünün seçimi, evin konumuna göre kombinin seçimi, müşterinin istediği konfor şartlarına göre kombinin seçimi yine deneyimli ustalar tarafından sizlere önerilecektir.
 

Yazılarımızı Alo Hizmet hesabımızdan takip edebilirsiniz.
Güncellenme Tarihi: 01/11/2014
Kategori: Alo Doğalgaz (10)