Ev Isı Yalıtımı Yazımızı Sosyal Medyada Paylaşın - Arkadaşınıza Gönderin

Ev Isı Yalıtımı

Ev Isı Yalıtımı

Önce evinizde bir enerji denetimi yapın. Kapı ve pencere gibi soğuk havanın içeri gireceği ya da sıcak havanın dışarı kaçacağı noktaları tespit edin. Rüzgarlı bir günde şüphelendiğiniz noktalara bir parça kağıt peçete tutun. Havalanıyorsa nerede kaçak var buldunuz demektir.

Isıtma tesisatınızdan tam verim alıp alamadığınızı kontrol edin. Her petek yeterince ısınıyor mu? Isınmayan ya da ılık kalan petekler varsa, havasının alınması gerekiyor olabilir. Doğal gaz tesisatınız için servis çağırın ve kontrollerini yaptırın. Bu tip servis ve bakım ücretleri daha sonra faturanıza yansıyacak olan boşa masrafa göre çok daha hesaplıdır.

Hava kaçıran pencere ve kapılar için herhangi bir yapı marketten ya da nalburdan kendinden yapıştırmalı süngerlerden alıp kolayca yapıştırabilirsiniz. Elbette en iyi çözüm pencere ve balkon kapılarının çift camlı, pimapen olmaları ve profesyonelce monte edilmeleridir. Özellikle yazın ev kiralarken bu tip ayrıntılara dikkat etmeyiz ama kış geldiğinde güneşli günlerde hoşumuza giden ahşap pencerelerin kışın bize dert olacağı ortaya çıkabilir.

Pencereler duvara iyi oturtulmamışsa silikon sıkılarak boşluklar kapatılabilir. Soğuk günlerde perde ve panjurların kapalı tutulması da soğuğu bir nebze olsun bloke edecektir.

Evde az kullandığınız odaların kapılarını kapalı tutmaya özen gösterin. Banyo kapısını ise sıcak bir duştan sonra sıcak su buharının eve dolması için biraz açık tutmanız iyi olabilir.

Yazılarımızı Alo Hizmet hesabımızdan takip edebilirsiniz.
Güncellenme Tarihi: 29/08/2016
Kategori: İnşaat, Tadilat ve Dekorasyon (195)