Kış Geliyor Araçlarımızın bakımlarına Dikkat. Yazımızı Sosyal Medyada Paylaşın - Arkadaşınıza Gönderin

Kış Geliyor Araçlarımızın bakımlarına Dikkat.

Kış Geliyor Araçlarımızın bakımlarına Dikkat.

Kış geliyor araçlarımızın lastik, yağ, cam suyu, silecek, filtreler bakımlarının zamanı geliyor. Peki en ucuza bu işleri nasıl halledebiliriz.

Cam suyu, silecek ve filtreler kendimizin rahatlıkla yapabileceği bakımlardır.

Cam suyu için içeriğinde antifiriz olan suları kullanmak hem camdaki suyun donmasını engeller hemde cok daha net görüş almamızı sağlar piyasada litresi 2 lira olan cam sularından alıp, aracımızın genellikle motor kısmında bulunan su dolum haznesinden içeriye boşaltın bu kışın görüş alanınızı vede camınızın donmasını engelleyecektir.

Aracın en önemli aksamlarından birisi de sileceklerdir sileceklerimizi her yıl değiştirmek gerekmektedir, piyasada 5 lira adedi olan cam sileceklerinden tabii ki aracımızın orjinal olculerine uygun olarak alıp eskisi ile değiştirebiliriz, Değişim çok kolay olarak yapılmaktadır sileceklerin cam kısmına bağlantı yerinde tırnaklar bulunmaktadır bu tırnaklar kaldırılara değişim gerçekleşir.

Her araçta motor filtresi bulunmaktadır ve eğer klimalı ise aracımız polen filtresi bulunmaktadır araç filtreleri motor kısmında bulunur ancak polen filtreleri değişiklik göstermektedır genellikle aracın camının bittiği yerde motor kısmında yada araç içinde on konsolun arka tarafındadır. bunlar da piyasada motor filtreleri 15-30 lira arası, polen filtreleri de 15-50 lira arası değişiklik göstermektedir.

Araçlarımızın lastikleri kışlık lastik olması güvenliğiniz açısından önemlidir. Ancak eğer değilse de araçlarımızın lastiklerinin dişleri aşınmamış, 2-3 yıl kullanım ömrünü doldurmamış olması güvenliğiniz için çok önemlidir.

elimizden geldiğince bu konularda sizleri bilgilendirmeye çalıştık ancak en güvenlisi de işinin ehli ustalarınıza bu değişimleri yaptırabilirsiniz genellikle bu işler için ustalık ücreti almamaktadırlar.

Saygılarımızla,

Alo Hizmet

Yazılarımızı Alo Hizmet hesabımızdan takip edebilirsiniz.
Güncellenme Tarihi: 29/08/2016
Kategori: Araç Servisi, Tekne Tamiri ve Bakımı (72)