Müteahhit ile Sözleşmede Dikkat Edilmesi Gerekenler? Yazımızı Sosyal Medyada Paylaşın - Arkadaşınıza Gönderin

Müteahhit ile Sözleşmede Dikkat Edilmesi Gerekenler?

Müteahhit ile Sözleşmede Dikkat Edilmesi Gerekenler?

Arsanız, Tarlanız var vede Müteahhit'e gerek kat karşılığı gerekse farklı sebeplerden verip, yaptırmak istiyorsunuz. Bu durumda çok dikkatli olmalısınız bilmelisiniz ki sizleşmenizde yazılanların dışında yüklenici firma herhangi bir şey yapmak zorunda değildir ancak yapması kendisi açısından daire satışlarını kolaylaştırır. Bilin ki müteahhit'iniz bu işi para kazanmak için yapıyor.

Mal sahibi ve Müteahhit arasında Sözleşme!

Devletin borçlar Kanunu'nun 355 – 371 maddelerindeki hükümler göz önüne alınarak hazırlanan mal sahibi ve müteahhit sözleşmesi kapsamında taraflara ve yapılacak işe ilişkin hükümlere yer verilmiştir. Mal sahibi müteahhit sözleşmesi örneği aşağıda yer alıyor.

Sözleşme (Müteahhit ile Mal Sahibi Arasında)..

MALIN SAHİBİ :

MÜTEAHHİT :

KONU: Yüklenici firma (Müteahhit) ile yer (arsa) sahibi arasında .............. İli, .............. İlçesi ............. Pafta .............. Ada ............... Parselde bulunan arsa üzerinde yapılacak inşaat için aşağıdaki şekilde anlaşılarak imza altına alınmıştır.   ..../.../2014

ŞARTLAR

1.) Yüklenici firma, inşaatı proje ve eklere uygun olarak yapacaktır. Yapıda kullanacağı malzemeler TSE Standartlarında olacaktır.

2.) Yüklenici firma inşaatta çalışılacak işçilerin seçiminde serbest, işçilerin tüm alacak ve sosyal hakları, SSK primleri ....................... tarafından karşılanacaktır. Çalışanlar, İş ve işçi güvenliğinden yüklenici firma sorumludur.

3.) İşin kontrolü yapı denetim şirketinde olacaktır ve yüklenici yapı denetim şirketinin verilerini, taleplerini, istek ve önerilerini dikkate alacaktır.

4.) İnşaatla ilgili mevzuat hükümlerine göre yasal süreleri içinde bitirilecektir.

5.) Yapılacak binanın müteahitlik hizmetleri yüklenici firma tarafından yapılacak, inşaat ile ilgili herşey tarafına aittir.

6.) Taraflar yukarıda yazılı olan hususlarda diledikleri takdirde özel şartlar ilave edebilirler. (Özel şartlarınızı mutlaka belirtiniz)

Özel Şartlar;
Kamera Sistemi kullanılacaktır, Kapı güvenliği kameralı, uydu sistemi 3 uydulu, evin içerisinde her oda alçıpan vs....

İş bu sözleşme Yüklenici Firma ve Mal Sahibi tarafımızdan hazırlanmış olup, imza altına alınmıştır.

YÜKLENİCİ                                                                                     MAL SAHİBİ

İmza                                                                                                 İmza

Yazılarımızı Alo Hizmet hesabımızdan takip edebilirsiniz.
Güncellenme Tarihi: 20/11/2014
Kategori: Alo Müteahhit (11)