Kalorifer Petek Temizliğinin Faydaları

Ev Tadilat & Dekorasyon

By AloHizmet Tadilat, Cts, 30 Nis 2022 11:10

Petek temizliği sayesinde faturanızdan % 30 oranda tasarruf edebileceğinizi biliyor muydunuz? Özellikle soğuk kış günlerinde ısınmak için kombinin ayarıyla oynayıp daha yüksek bir seviyeye çekiyoruz.

Isı ayarına yüklenmemiz faturaların kabarmasına yol açıyor. Peteklerinizi temizletmek gibi basit bir işlem sayesinde daha fazla tasarruf ederek çok ısınmanız artık mümkün.

Zamanla çok kullanıma bağlı olarak peteklerin içinde tortular oluşur, pislikler suda çamurlaşmaya ve tıkanıklıklara yol açar. Su miktarındaki kireç fazlalığı da kireçlenmelere, taşlaşma görülmesine neden olur. Peteklerin içindeki su düzgün bir devirdaim yapamadığından ısınma işlevini doğru bir şekilde gerçekleştirememektedir. Bu da harcadığınız doğalgaz miktarından daha az ısındığınızı hissetmenize neden olur.

4-5 yıldır kullandığınız kalorifer tesisatınızı ve kombi-kazanınızı temizletmenin size sağladığı kazancı temizlik yapıldığı anda kendiniz görecek ve temizleme işlemine ödediğiniz rakamı iki aylık yakıt faturanızdan amorti edeceksiniz.

Kireç ve kirler yok olur
Isı iletimi ve verimi daha yüksek olur
%30 civarında yakıt tasarrufu sağlanır
Tüm su sistemini alkalize eder
Çalışan tüm cihaz ve tesisatın ömrü uzar
Bakteri ve mantar oluşumu engellenir
Uzun ömürlü koruma sağlanır