Kış Tadilatları Için Bilgiler

Ev Tadilat & Dekorasyon

By AloHizmet Tadilat, Cts, 30 Nis 2022 00:00

1. Yer altı yağmurlama sisteminizi ve boruları temizleyin.
2. Açık yüzme havuzunuz varsa temizletin ve bakımını yaptırın.
3. Dışarıdan ve sundurma, garaj gibi ısınmayan alanlardan geçen su borularını mümkünse boşaltın veya köpük ya da yalıtım bandı ile sararak donmayı önleyin.
4. Açık kalan musluklarınızı köpükle kaplayın ya da eğer çok sorun olmazsa gazete kağıtlarıyla da örtün ve üzerine plastik torba geçirin ve koli bandıyla sarın.
5. Kış gelmeden kuzinenizin filtresini değiştirin. Kalorifer petekleri ve menfezleri kontrol ettirin. Bacanızı ve varsa şöminenizi temizletin, içinde biriken katranı çıkartın.
6. Çatı onarımı için son şansınız. Sıcak sonbahar günleri sona ermeden kırık tuğlaları çatı çimentosuyla onarın, çatlakları kapatın.
7. Kırık olanları galvaniz çatı çivileriyle sabitleyin ve başlarını çimento ile kapatın.
Soğuklar bastırmadan pencerelere bakım yaptırın. Hasarlı pencere ve kırık camları tamir ettirin. Biriken kuş pislikleri ve kirleri suyla temizleyin. Küçük çatlakları ince tellerle sabitleyin ve eski tip bir pencere sisteminiz varsa fırtınalar ve yağmurlar başlamadan ısı yalıtımı yapın ya da yaptırın.
8. Tavan, duvar, boru izolasyonu evin genel giderlerini azaltarak tasarruf sağlar. Isıyı korumak için ısıtıcı kazana elyaf yünü kaplayın. Müstakil evdeyseniz bodrum ve garajı da izole etmekte ve elden geçirmekte fayda var. Son olarak tüm boruları ısı bandıyla kapatın.
9. Bahçe aydınlatmalarınızı elden geçirin. Hareket ve duman dedektörleri dahil tüm ampul ve pilleri elden geçirin. Fundalık, çalılık ve pencereleri kapatan ağaçları budayın, elektrik kutusu ve kabloların üzerini açın.
10. Kışın artan ısınma giderlerinde yüzde 40’a varan tasarruf için artık zorunlu hale gelen ısı pay ölçer sistemi  kullanmayı ihmal etmeyin. Her radyatörün tükettiği yakıt miktarına göre faturalandırma yapılan sistemi kurmak için hala vaktiniz var.