• Ege mahallesi Öz Sürücü Suit 408 sokak MUPO Kuşadası/Aydın
  • Açık 08:00-18:00: Pazartesi - Cumartesi

Doğalgaz Hizmetleri

Doğalgaz Hizmetleri


Doğalgaz nedir? Kullanımı nasıl yapılır?
Doğalgaz, yer altından elde edilen fosil kaynaklı yanıcı gaz karışımıdır ve renksiz, kokusuz, zehirsiz ve havadan daha da hafif bir gaz olarak enerji elde etmek amacıyla kullanılır. Doğalgazın iletimini ve kullanımını yapabilmek için tesisat sistemine ihtiyaç vardır.

Doğal gaz, evlerde kullanılabilecek şekilde güvenli ve temiz bir enerji kaynağı olarak görülmektedir. Yine de doğalgaz kullanımında en büyük risk, gaz kaçağıdır. Bu sebeple dogalgaz tesisatının güvenli kurulup ve çalışır olması, işlemlerin uzman kişilerce yapılması ve yetkililer tarafından onaylı şekilde hizmetin sağlanması oldukça önemlidir. Aynı şekilde kullanıcıların da doğalgaz ile ilgili güvenlik uyarılarının bilincinde olması gerekmektedir.

Doğalgaz kullanmak için ne gerekiyor?
Doğalgaz kullanımı için aşağıdaki şartların sağlanması gerekir:

Binaya kadar gelen bir doğalgaz hattı bulunmalıdır.
Doğalgaz bağlantısı için başvuru yapılmalıdır.
Bina ve daire içinde doğalgazın kullanılabilmesi için iç tesisat tamamlanmalıdır.
Doğalgaz abonesi olunarak doğalgazın kullanıma açılması gerekmektedir.
Doğalgaz tesisatı kimler tarafından yapılır?
Doğalgaz tesisatı, doğal gaz şirketinden onaylı olan yetkili tesisat firmaları tarafından yapılır. Peki nereden başlayacaksınız?

Doğalgaz hizmeti almak üzere harekete geçiyorsanız ilk yapılması gereken işlem tesisatın tamamlanmasıdır. Bunun için ilk olarak gerekli izinleri almak ve hizmet anlaşması yapmak üzere bölgenizde görev yapan doğalgaz dağıtım şirketine başvurmalısınız.

Şu an için Kuşadası ve çevresinde bölgesinde doğalgaz ustalarımız ile hizmetinizdeyiz. En uygun doğalgaz tesisat fiyatlarını alabilirsiniz.

 

Per, 27 Ağu 2020 20:56